BC Mures ramane neinvinsa pe teren propriu

bc_muresBC Mures a invins-o acasa cu scorul de 88-75 pe SCM Craiova in etapa a 14-a din Liga Nationala de baschet masculin si ramane neinvinsa pe teren propriu in acest sezon.

Potrivit celor mai noi stiri si pariuri sportive din baschet, BC Mures a primit sambata de la ora 17:00 vizita celor de la SCM Craiova in cadrul rundei a 14-a din Liga Nationala de baschet masculin. Echipa din Targu Mures a fost mare favorita la victorie, insa inceputul a apartinut oaspetilor care au castigat primul sfert cu 25-21. Pana la pauza echipa gazda a intors scorul dupa ce a castigat sfertul doi cu 21-15. In a doua jumatate a meciului echipa mureseana a jucat mult mai bine si a castigat sferturile trei si patru cu 23-18 si 23-17. La final scorul a fost 88-75 pentru BC Mures, iar cel mai bun marcator al acesteia a fost Vaidotas Peciukas cu 22 de puncte. Pentru echipa craioveana au fost trei jucatori care au inscris cate 16 puncte: Bogdan Popescu, LeVar Seals si Mirko Kovac.

Tot sambata s-au desfasurat alte trei partide din etapa a 14-a, iar cele mai bune promotii baschet au fost oferite de bet365.

De la ora 18:00, Steaua CSM Bucuresti a evoluat in deplasare cu Timba Timisoara si a reusit sa se impuna fara probleme cu 87-59. Singurul sfert mai echilibrat a fost primul in care stelistii au castigat cu doar 3 puncte diferenta. La aceeasi ora a mai jucat Atlassib Sibiu pe teren propriu cu Farul Constanta. Echipa gazda a castigat foarte usor, scor 104-48. Ultimul meci al zilei a avut loc de la ora 19:00 intre Energia Rovinari si Concordia Chiajna. Echipa gorjeana s-a impus cu 84-60. Diferenta a fost facuta in primele doua sferturi cand Energia Rovinari s-a impus la cate 10 puncte.