Juve s-a impus cu 1-0 in derby-ul orasului Torino

Juventus-vs-TorinoJuventus Torino a castigat cu 1-0 partida de pe teren propriu cu rivala Torino din etapa a 25-a din Serie A si ramane pe primul loc cu 9 puncte avans fata de locul doi.

Duminica de la ora 19:30, Juventus Torino a primit vizita rivalei Torino in etapa a 25-a din campionatul Italiei. La bet365, site-ul cu cea mai buna oferta de pariuri live pe Serie A, Juventus era considerata mare favorita la victorie. Era normal sa fie asa deoarece castigase la zero ultimele cinci meciuri directe, iar in clasament statea mult mai bine.

In prima repriza Juve a dominat clar jocul, avand o posesie de 65% si mai multe ocazii. A reusit sa marcheze doar o singura data in minutul 30 prin Carlos Tevez. In repriza secunda Torino a fost echipa care a tinut mai mult mingea, dar nu prea a nimerit cadrul portii la ocaziile avute. De cealalta parte, echipa gazda nu prea a mai contat in ofensiva, dar a castigat partida cu 1-0 si ramane astfel pe prima pozitie in Serie A cu 66 de puncte, avand cu noua mai multe decat locul secund.

Surpriza zilei a avut loc la Milano unde Inter a primit vizita celor de la Cagliari.

Prima repriza a fost dominata de echipa milaneza, insa scorul a fost deschis de oaspeti in minutul 40 prin Pinilla din penalty. In debutul partii secunde echipa gazda a restabilit egalitatea prin fundasul Rolando. Pana la final Inter Milano a dominat clar jocul si a avut multe ocazii de a marca si castiga partida, insa nu a reusit si astfel scorul final a fost 1-1.